wtorek, 30 lipca 2013

Kilka wskazówek dla dziewczyn z długimi paznokciami

Witajcie!
Ostatnio były wskazówki co powinniśmy robić aby mieć zadbane paznokcie, dlatego też postanowiłam podążać za tematem i skusić się na krótki "kopio-wpis" z tematyki co robić lub czego nie robić jak mamy długie paznokcie. Tekst pochodzi również z tej samej książki i jak wcześniej wspomniałam nie pamiętam ani autora ani tytułu. (pokornie proszę o wybaczenie).


Jak dbać o długie paznokcie?


 • Nie posługuj się czubkami paznokci do rozwiązywania supełków albo rozsznurowania sznurowadła. Drzwiczki samochodowe otwieraj bokami palców.
 • Nie wystukuj numerów telefonów paznokciami tylko ołówkiem lub długopisem.
 • Przyciski na przykład w windzie naciskaj kłykciami.
 • Paczki i pudełka otwieraj nożem lub nożyczkami, a nie paznokciami. PAMIĘTAJ że paznokcie to nie śrubokręt, przyrząd do wydrążania jabłek. ani nożyk do zakąsek.
 •  Pisząc na klawiaturze uderzaj w klawisze opuszkami palców a nie paznokciami. 
 • Zawsze kiedy masz do czynienia ze środkami czyszczącymi i wybielaczami, zakładaj gumowe rękawiczki, inaczej twoje paznokcie szybko staną się kruche i łamliwe. 
 • Wciągając pończochy albo rajstopy palce wskazujące podginaj pod spód i używaj środkowej części kciuka. W ten sposób nie tylko oszczędzasz paznokcie , ale jednocześnie przedłużasz życie rajstopom. 


Ja osobiście nie stosuje się niestety do żadnej z tych rad, gdyż moje paznokcie są idealnym narzędziem do pisania na klawiaturze qwert mojego telefonu. Na dodatek idealnie rozszarpują folie od zgrzewki wody jak i kopertę na list. Nie wspominając o tym że o wiele szybciej nimi zdrapuje naklejki ze wszytskie niż czymkolwiek innym. Muszę jednak przyswoić sobie i wdrążyć w życie radę o rajstopach gdyż moi przyjaciele paznokciowi skutecznie niszczą moje ulubione rajtki. Ale wybaczam im to gdyż uważam że z dłuższymi paznokciami lepiej się wyciąga szkła kontaktowe. 

A  u was jak wygląda życie z długimi paznokciami? 

16 komentarzy:

 1. haha ja też nie stosuje się do żadnej z tych zasad :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jakos intuicyjnie sie stosuje;) Moze oprocz tych rajstop, bo zawsze cos zahacze:( A telefon reguje tylko na cieplo, nawet w rekawiczce nie moge go uzywac:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym móc mieć długie paznokcie, ale niestety moja praca nie pozwala na to. Wcześniej kiedy miałam długie to generalnie nie narzekałam. Po miesiącu picia drożdży były tak mocne, że nawet się nie łamały.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja swoje dopiero zapuszczam (mimo iż wyrastają za opuszek) , ale zacznę zwracać uwagę na to jak np przyciskam przyciski w windzie. Osobiście to nie umiem pisać na klawiaturze laptopa paznokciami- to mega nie wygodne!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja staram się jako tako je przycinać, by nie były za długie... bo TŻ później mi marudzi, że jakie to ja mam długie paznokcie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zawsze otwieram paznokciami opakowania...
  To niestety wielki błąd :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój podstawowy błąd? Nie używam rękawiczek :( Nie umiem nic w nich zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 8. hehe nie jestem sama też we wszystkim wyręczają mnie paznokcie, a zmorą jest rozszerzanie wsuwek ale nic innego lepszego nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się przycinać paznokcie, jak zauważam że zaczynają mi przeszkadzać:) a do nie których propozycji z Twojego posta się stosuje:)

  OdpowiedzUsuń
 10. a ja najzwycajniej w świeie wolę krótkie paznokcie, bo jak troche urosną to mnie denerwują. cenię sobie wygode.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja mam krótkie paznokcie, ale i tak idealnie nadają się do rozszarpywania wszelkiego rodzaju folii i opakowań :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje paznokcie ostatnio przechodzą gorszy okres-wszystko połamane :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przydatny post, dzięki wielkie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż takich długich paznokci nie noszę

  OdpowiedzUsuń
 15. ja niedawno obcięłam, ale miałam długaśne :D

  OdpowiedzUsuń
 16. ja nie mogę zwalczyć otwierania paczek paznokciami :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...